Pasigaminkite kitokių kiaušinių

30 rugsėjo, 2019 5:19 pm Published by

PASIGAMINKITE KITOKIŲ KIAUŠINIŲ VELYKOMS

Margučius tradiciniam Velykų stalui galima patiekti kitaip – nudažykite juos atvirkščiai.
Dalinamės receptu, kaip kiaušinius įprastai ruošia kinų virtuvės šefai, patiekdami į stalą „arbatinius kiaušinius“ (angl. tea egg), dar vadinamus marmuriniais.

Marmuriniai (arbatiniai) kiaušiniai – tradicinis, dažnai kinų namuose gaminamas patiekalas, Kinijos gatvėse neretai parduodamas kaip užkandis.

Šiam paprastam patiekalui paruošti reikia laiko, tad jei nuspręsite jį gaminti rekomenduojame iš karto imti daugiau kiaušinių.

Reikės:
* 6-8 kiaušiniai
* 4 valgomieji šaukštai juodosios arbatos lapelių
* 2 valgomieji šaukštai sojos padažo (po šaukštą šviesios ir tamsios sojos)
* 2 valgomieji šaukštai druskos
* 1 arbatinis šaukštelis prieskonių (anyžiaus žvaigždė, lauro lapai, gvazdikėliai, pankolio sėklos ir muskato riešutas)
vanduo (kad apsemtų visus kiaušinius)

Gaminimas:
1. Kiaušinius išvirkite kaip esate įpratę – karštame vandenyje apie 12 minučių. Po to juos atvėsinkite šaltame vandenyje.

2. Kai kiaušiniai atvės, lengvai trankydami įskelkite kiaušinių lukštus, tačiau stenkitės, kad lukštas neatsiskirtų nuo kiaušinio. Nepaisant to, įtrūkimai, turi būti pakankamai gilūs, kad užpilo skonis įsiskverbtų į kiaušinius. Bet kokiu atveju stenkitės, kad kiaušinių lukštai netyčia nenukristų kiaušinių virimo metu.

3. Kiaušinius sudėkite į indą ir užpilkite vandeniu. Vanduo kiaušinius turi semti apie 2,5 cm. Vėliau verdant įpilkite daugiau vandens, jei jis nugaruos – kiaušiniai visą laiką turi būti apsemti.

4. Į vandenį sudėkite juodosios arbatos lapelius, druską, sojos padažą ir prieskonius, visą mišinį užvirkite. Visu šiuo mišiniu užpilkite kiaušinius ir šiek tiek pavirkite (apie 10 min.). Laikykite puodą uždengtą – tai leis išvengti skysčio nugaravimo.

5. Vėliau leiskite puodui atvėsti ir leiskite virtiems arbatos kiaušiniai pailsėti per naktį (maždaug 8 valandas), kad šaldytuve jie visiškai pasisavintų skonį.

6. Kitą dieną virkite kiaušinius ant mažos ugnies apie 1-2 valandas.

 

Virti arbatiniai kiaušiniai gali būti patiekiami karšti arba šalti. Šaldytuve jie gali išbūti keletą dienų. Laikykite juos į skystyje, kuriame  jie virė nenuėmę lukštų.

Kaip patiekti arbatinius kiaušinius:

Juos galite patiekti su jūros dumbliais ir juodomis bei baltomis sezamo sėklomis.

Jei norite tinkamo gėrimo prie šio autentiško patiekalo, nieko nėra geriau nei mėgstamiausios arbatos puodelis. Šventiniam stalui su šiuo valgiu įpilkite baltojo vyno stiklą – tai tobulas derinys.

Mėgaukitės!

Categorised in: Uncategorized @lt

This post was written by Ernestas Martinkus