Saldžios akimirkos su kinų desertais


Saldžios akimirkos su kinų desertais

Kinų maistas vakariečiams dažniausiai asocijuojasi su vištiena saldžiarūgščiame padaže, kiauliena su riešutais ar saldžiarūgšte vištienos ir grybų sriuba. O ką kinai valgo desertui?


Didžiausias skirtumas tarp vakarų ir rytų yra tas, kad kinai desertų nevalgo kaip paskutinės vakarienės dalies. Dažniausiai tai yra arbata arba vaisiai. O tikrieji desertai gali būti patiekti kartu su kitais patiekalais. Saldumynai ant kinų stalo paprastai patiekiami tarp valgių kaip šalutinis patiekalas skonių pusiausvyrai išlaikyti arba kaip tradicinis šventinis valgis.
Kinų kultūroje maistas ant stalo yra patiekiamas visiems bendrai. Žmonės dalijasi skirtingais patiekalais ir valgo visko po truputį. Tad ir desertą gali valgyti bet kada, kada tik jaučia cukraus trūkumą.
Vienas populiariausių desertų yra vaisiai. Jie gali būti patiekiami šviežūs arba marinuoti, virti ar išmirkyti tešloje ir apkepti.

 

„Auksinio liūto“ restoranuose siūloma paragauti tešloje keptų įvairių vaisių rinkinio, keptų ananasų ar bananų.

Kepti bananai (Toffee Banana) - klasikinis kinų desertas, kuriame bananai išlieka skaniai traškūs. Tokiu pat būdu galite pasigaminti desertų ir su kitais vaisiais, tokiais kaip obuolys ar ananasai.

Ingridientai
50 g kvietinių miltų
1 arbatinis šaukštelis druskos
1 abatinis šaukšelis kepimo miltelių
25 g kukurūzų miltų
90 ml šalto vandens
Pusė dubens vandnends ir ledukų
augalinis aliejus, skirtas gruzdinti
2 bananai, supjaustyti storais griežinėliais
120 g baltojo cukraus
juodų ir baltų sezamo sėklų pabarstymui
ledai

Kaip gaminti:

1. Gerai sumaišykite kvietinius miltus su druska ir kepimo milteliais. Įberkite kukurūzų miltų. Pagaminkite tešlą kepimui iš miltų mišinio ir vandens, įpilkite šaukštą aliejaus.
2. Apvoliokite bananų gabalėlius sausuose miltuose, tuomet pamirkykite juos tešloje ir kepkite iki 190 laipsnių įkaitintame aliejuje.
3. Kepkite kol gražiai apskrus, tuomet bananus išraukite, nusausinkite popieriniu rankšluosčiu.
4. Atskirame inde ant vidutinio kaitrumo ugnies nuolat maišydami ištirpinkite cukrų, kol jis karamelizuosis. Galite įdėti šaukštą medaus.
5. Nukėlę indą su ištirpintu cukrumi apvoliokite karameliniu padažu apkeptus bananus,
6. Pasiruoškite indą su šaltu vandeniu ir ledukais, staigiu judesiu meskite karamele padengtus bananus kelioms sekundėms, kad karamelė sustingtų ir ištraukite sustingusius karamelizuotus bananus iš vandens.
7. Dėkite į lėkštę apibarstydami bananus sezamo sėklomis. Patiekite su ledais.
Skanaus :)

 Paragaukite desertų užsukę į "Auksinio liūto" restoranus Klaipėdoje Daržų g. 1 ir Taikos pr. 52C (verslo centras "Neapolis).