Arbatos ritualas


Gaivinančios ir saldžios kinų tradicijos

Kinija vilioja išskirtinėmis tradicijomis ir neatrasta kultūros mistika. Prisilietus prie senųjų papročių ne vienam norisi tapti šiek tiek geresniu, atrasti daugiau filosofijos savo kasdienybėje.

Arbatos gėrimo ceremonija

Arbatos gėrimo ceremonijos atsirado apie 2000 m. pr. Kr. Šis karštas gėrimas senovės kinus saugojo nuo epidemijų ir ligų, įkvėpė poetus, buvo religinių apeigų dalis, vienas iš pagrindinių ūkininkų pragyvenimo šaltinių bei valstybės politikos dalis.
Norint, kad arbata turėtų tinkamą poveikį, privalu ją gerti taip, kaip nurodyta griežtose tradicijose. Pirmiausia, arbatos virimui reikalingas šaltinio vanduo, kuris simbolizuoja tyrumą ir šventumą. Prieš ritualą arbata yra uostoma ir įvertinama jos kokybė bei stiprumas. Kuo stipresnė arbata, tuo ji kokybiškesnė ir geresnė. Labai svarbus momentas, arbatos lapelius berti šaukšteliu ir iš lėto maišyti su verdančiu vandeniu.
Arbatos gėrimo tradicijoje svarbus atokvėpis ir vidinė ramybė. Čia jokiu būdu negalima skubėti ar tuo labiau šia arbata užgerti sumuštinį. Arbatos gėrimo ceremonija turi būti atsipalaidavimui ir maloniam vakaro praleidimui. Tradicinis arbatos gėrimas turėtų trukti iki kelių valandų, nes arbata daug kartų plikoma, kad galėtų tinkamai atsiskleisti visais savo skoniais ir aromatais.
Norėdami klientus pradžiuginti kitokių arbatų skonių gama, „Auksinio liūto“ kolektyvas patys pagamino namines arbatas ir siūlo paskanauti net kelių skonių - aviečių, juodųjų serbentų ir imbierinės.